Tecnoil 220IF
Vätskesugaren Tecnoil 220IF är en mångsidig maskin som är idealisk för att suga upp spånor och återvinna olja och skärvätskor.
Den kompakta designen och användarvänligheten gör den lätt att flytta från en arbetsplats till en annan.
Den starka stålkonstruktionen och de högkvalitativa materialen hos Tecnoil 220IF vätskeextraktor garanterar lång livslängd och utmärkt prestanda även under krävande förhållanden.
Enheten filtrerar effektivt luften och avlägsnar damm och föroreningar.
3D-superweb-filtret och nätkorgen separerar effektivt fasta ämnen och vätskor, medan ett polypropylenfilter tar hand om vätskesidan.
Dammsugaren levereras som standard med en 3 m lång sugslang och en 50 mm lång rengöringsslang.
Tecnoil 220IF
Produktkod 002488
För mer information, besök
| Kraft | 3 kW |
| Vätskekapacitet | 220 l |
| Kapacitet för fasta ämnen | 40 l |
| Undertryck | 295 mbar |
| Luftflöde | 318 m3/h |
| Ljudnivå | 78 dB |
| Vikt | 185 kg |
| Dimensioner | H 145 B 72 D 175 cm |
Våra experter på försäljning av utrustning och tillbehör svarar gärna på dina frågor

Juha Saarivirta
+358 44 576 7029



