53 Tankvakuum med handvevad tippanordning
En specialdammsugare för riktigt tunga rengöringsjobb där hög sugkraft krävs. Enheten är utrustad med ett skakrengjort stjärnfilter med en filtreringsyta på 2 m². Automatisk filterrengöring finns som tillval. Dammsugaren kan utrustas med ett HEPA-filter för en filtreringsgrad på upp till 99,98%. Tanken är en 200-liters trumma med knivkantstömning. Den kan även suga upp vätskor och fuktig smuts samtidigt som den suger torrt damm.
Maskinen är utrustad med gaffeltrucksspikhus och stora hjul. Dess effektivitet gör det möjligt att använda en lång vakuumslang med diametrar på t.ex. 38, 50 eller 76 mm.
53 Tankvakuum med handvevad tippanordning
Produktkod 003034
För mer information, besök
| Kraft | 3600 W |
| Tank | 200 l |
| Undertryck | 250 mbar |
| Luftflöde | 10500 l / min |
| Ljudnivå | 84 dB |
| Filtermaterial | tetratex |
| Vikt | 120 kg |
| Elförsörjning | 16 A 230 V |
| Dimensioner | H 1870 B 850 L 1250 mm |
Våra experter på försäljning av utrustning och tillbehör svarar gärna på dina frågor

Juha Saarivirta
+358 44 576 7029



