Eurovac 53
En specialdammsugare för tillämpningar där det krävs hög sugkraft och lång livslängd. Lätt tömbar 60-litersbehållare som även kan användas med en sopsäck. Skakrengjort stjärnfilter med en filteryta på 2 m². Maskinen kan suga upp både torrt och vått skräp och vätskor utan att ta bort filtret. Finns även med HEPA-filter. Dess effektivitet gör det möjligt att använda t.ex. en lång vakuumslang med en diameter på 38, 50 eller 76 mm.
Eurovac 53
Produktkod 003010
För mer information, besök
| Kraft | 3600 W |
| Tank | 60 l |
| Undertryck | 250 mbar |
| Luftflöde | 10500 l / min |
| Ljudnivå | 84 dB |
| Filtermaterial | tetratex |
| Vikt | 85 kg |
| Dimensioner | H 1350 B 660 L 940 mm |
| Elförsörjning | 16 A 230 V |
Våra experter på försäljning av utrustning och tillbehör svarar gärna på dina frågor

Juha Saarivirta
+358 44 576 7029



