Eurovac 429 Slurry
Uusi Eurovac 423 Slurry on suunniteltu erityisesti timanttisahauksessa ja -porauksessa käytettävien nesteiden kierrättämiseen.
Laitteessa olevan pumpun avulla neste pumpataan leikkausterälle, josta se imetään imurilla takaisin säiliöön.
Säiliössä on 700µm nailonista valmistettu suodatinpussi, johon kiintoaineet kertyvät.
Imuri on varustettu myös säätöhanalla, jolloin veden virtausta voidaan muuttaa ja 1″ palokuntaliittimen avulla poistoletkun kiinnittäminen on helppoa.
Erillisen tyhjennysletkun avulla voidaan säiliö tyhjentää helposti kokonaan.
Imuri soveltuu erinomaisesti myös veden imurointiin esim. Vesivahinkojen yhteydessä, jolloin imuroitava vesi voidaan johtaa esim viemäriin.
Eurovac 429 Slurry
Tuotekoodi 002455
Lisätietoja
| Teho | 2400 W |
| Pumpun kapasiteetti | 100 l/min |
| Pumpun teho | 0,37 kW |
| Säiliö | 62 l |
| Alipaine | 245 mbar |
| Paino | 26 kg |
| Mitat | K 970 L 520 S 630 |
| Sulakevaatimus | 16 A |
Kysymyksiisi vastaa mielellään laite- ja tarvikemyynti asiantuntijamme

Juha Saarivirta
+358 44 576 7029



