Eurovac 53 4800
En kraftfull dammsugare för applikationer där hög sugeffekt och hållbarhet krävs. Enheten levereras som standard med möjlighet till centraldammsugning.
Ett stjärnformat filter med en yta på 2 m².
HEPA 13-filtrering och elektrisk vibrationsrengöring av filtret (manuellt från strömbrytaren) finns som tillval.
En sugslang med en diameter på 50, 63 eller 76 mm kan användas.
Eurovac 53 4800
Produktkod 003050
För mer information, besök
| Kraft | 4800 W |
| Tank | 60 l |
| Undertryck | 400 mbar |
| Luftflöde | 7800 l / min |
| Ljudnivå | 84 dB |
| Filtermaterial | tetratex |
| Vikt | 100 kg |
| Dimensioner | H 1350 B 660 L 940 |
| Elförsörjning | 16 A 400 V 50 Hz |
Våra experter på försäljning av utrustning och tillbehör svarar gärna på dina frågor

Juha Saarivirta
+358 44 576 7029



