Eurovac 303 Special
A powerful and easily manoeuvrable industrial vacuum cleaner with a 33-litre steel tank on a four-wheel chassis. Can be equipped with a HEPA filter if required. Cleaning kit 4,5 m/38 mm fitting.
Eurovac 303 Special
Product code 002030
More information
| Power | 1200 / 1400 W |
| Tank | 33 l |
| Underpressure | 240 mbar |
| Air flow | 3500 l / min |
| Sound level | 78 dB |
| Weight | 10 kg |
| Dimensions | H 660 W 350mm |
| Fuse requirement | 16 A |
Our equipment and accessories sales experts will be happy to answer your questions

Juha Saarivirta
+358 44 576 7029



